Začal sa školský rok, a my sme sa ako Pathfinderi konečne stretli všetci . V kalendári „svietil“ štátny sviatok a aj počasie sa javilo suprové – vhodné na nejaký ten výletík. Ako cieľ sme si vybrali Pohanský hrad.
Ráno sme sa zišli na vlakovej stanici . Jeden vedúci , traja radcovia a šesť detí. Cestovali sme vlakom do Hajnáčky a odtiaľ – hor sa do kopcov. Po ceste sme sledovali bielo-zelené turistické značky, hrali sme slovné hry za pochodu, občas sme si dali pauzu na oddych – proste veci, ktoré sa robia počas turistiky.

